Jaka dieta na problemy z jelitami?

dieta

Ciągłe wzdęcia, uporczywe bóle brzucha i gazy nie są wcale normalnymi reakcjami i na pewno nie powinny występować po każdym posiłku. Jeżeli więc z takimi dolegliwościami musisz zmagać się przynajmniej kilka razy dziennie, coś ewidentnie jest nie tak i coś z tym trzeba zrobić. Twoje jelita nie działają prawidłowo i to przez to odczuwasz wymienione wcześniej, nieprzyjemne symptomy. Dieta jelitowa pozwoli ci uzdrowić cały układ pokarmowy. To dzięki niej twoje jelita nareszcie zaczną pracować tak, jak powinny.

Nawet jeśli nie zdiagnozowano u ciebie zespołu jelita drażliwego, możesz być na niego narażony, skoro zmagasz się ze wzdęciami, bólami brzucha i gazami, a objawy nasilają się u ciebie po spożytych posiłkach. Przede wszystkim staraj się więc obserwować, jak wpływają na ciebie konkretne produkty spożywcze. Zwróć uwagę na to, jak czujesz się po zjedzeniu śniadania, obiadu i kolacji w zależności od tego, z czego złożysz posiłek.

Najlepiej zapisuj każdą spożytą rzecz przez przynajmniej tydzień, by później móc to sobie wszystko dokładnie przeanalizować. Dieta jelitowa na pewno nie powinna zawierać tych produktów, po których nie czujesz się zbyt dobrze. Jeżeli więc dostrzegłeś, że za każdym razem, gdy tylko zjesz coś słodkiego, występuje u ciebie poważny ból brzucha, powinieneś oczywiście wystrzegać się słodyczy i wszelkich pokarmów bogatych w cukier, a także samego cukru.

Przeważnie jednak problemy jelitowe wywołują pewne określone produkty spożywcze. Dla osób dorosłych szczególnie szkodliwy bywa nabiał, gdyż jest on źródłem laktozy, której dorosłe organizmy przeważnie już nie trawią. Uważaj też na orzechy i nasiona oraz rośliny strączkowe (ciecierzycę, soczewicę i soję). Sprawdź też, czy przypadkiem twoje dolegliwości nie wynikają z alergii na jajka, które występują niemalże w każdej potrawie. Dieta na problemy z jelitami powinna też zawierać odpowiednio duże dawki błonnika pokarmowego. 30 g błonnika na dobę to absolutne minimum dla zachowania prawidłowego stanu jelit.

A jeżeli potrzebujesz szczegółów na temat działania, właściwości oraz wad i zalet olejku CBD, kliknij https://www.kaszel.pl/olejek-cbd-co-warto-o-nim-wiedziec/.

Poprzedni post Produkty konopne jako źródło błonnika pokarmowego
Następny post Kardamon i jego niesamowite właściwości