Narkomania wśród młodzieży jest niestety coraz częstsza

Zjawisko narkomanii nie jest nowe, jednak w XXI wieku, gdzie postęp medycyny oraz chemii poszedł do przodu, bardzo się nasiliło, zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych jak i Europy. Obecnie nie ma żadnego państwa którego problem narkomanii by nie dotyczył.

Narkomania wśród młodzieży

Szczególnie na tak negatywne zjawisko jakim jest dramat związany z narkomanią jest młodzież- młodzi ludzie lubią eksperymentować ze środkami, które mogą powodować uzależnienie i śmierć. Pomimo faktu, że wiele państw świata surowo karze posiadanie środków odurzających, ich konsumpcja paradoksalnie rośnie. Ten fakt dotyczy również Polski – gdzie wg statystyk policji – młodzież coraz chętniej i częściej sięga po środki zmieniające świadomość. Przyczyn można doszukiwać się w wielu aspektach życia- od czynników społecznych w których młodzi ludzie są wychowywani i powielają zachowania patologiczne po aspekty genetyczne.

Swoistym przeciwieństwem narkomanii można określić zdrowe żywienie, ze względu na to przygotowaliśmy portal www.aktualne.pl, który traktuje m.in. o dietach i zdrowym trybie życia. Zapraszamy serdecznie!

Jedno jest pewne – narkomania zawsze prowadziła i będzie prowadzić do degradacji osobowości, zmiany charakteru, upadku moralnego aż po samą śmierć. Aby temu zaradzić potrzebne są nie tylko środki prewencyjne i karne ale przede wszystkim szczera rozmowa z młodym, często zagubionym człowiekiem. Brak autorytetów, wewnętrzna pustka, samotność, nadmierny kapitalizm i chęć posiadania wszystkiego za cenę siebie samego, brak czasu, pogoń za pieniędzmi, prowadzą do dramatu- wewnętrzna pustka każdego z nas musi zostać zapełniona i prędzej czy później- w poczuciu samotności i opuszczenia- młody człowiek może sięgnąć po substancję, która, zamiast obecności drugiego człowieka, zapełni jego pustkę i poczucie bezsensu życia.

A to jest już jeden, mały krok który może doprowadzić do uzależnienia i tragedii całych społeczeństw, gdyż każde młode pokolenie, jest przyszłością narodu każdego świata.

Poprzedni post Ostrożnie ze słońcem i opalaniem
Następny post Mało znane korzyści zdrowotne płynące ze stosowania CBD.